Interwencja antyterrorystów na Starym Mieście w Elblągu – oto szczegóły

Niedziela przyniosła sporo zamieszania na elbląskim Starym Mieście. Jak podają źródła prasowe, działo się tak za sprawą działania policjantów przybyłych aż z Bydgoszczy. Na miejscu pojawili się także antyterroryści, których celem była realizacja zatrzymań osób pod kątem podejrzeń.

Informacje, które napływają od lokalnych mediów, potwierdzają, że akcja oddziału policji z Bydgoszczy faktycznie miała miejsce w niedzielę na terenie Starego Miasta w Elblągu.

Rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy, mł. insp. Monika Chlebicz, wydała oficjalne oświadczenie, w którym potwierdza autentyczność informacji o przeprowadzonej akcji na terenie Elbląga. Zaznacza jednocześnie, że nie doszło do użycia broni palnej, co bezpośrednio zaprzecza krążącym informacjom o „strzelaninie” na Starym Mieście. Jednakże podaje ona, że siły porządkowe użyły granatów hukowych. Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń w wyniku tej interwencji.

W tej chwili, policjanci z Bydgoszczy nie udzielają szczegółowych informacji na temat samej akcji. Przekazują jedynie ogólne stwierdzenie, że miała ona „charakter kryminalny”. Wyjaśniają również, że sprawy związane z tą akcją są prowadzone w różnych częściach kraju.