Groził kobiecie i chciał wysadzić kamienicę

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością zatrzymali w środę 22 marca mężczyznę, który odpowie za popełnione przestępstwa. 28-latek bowiem usłyszał zarzuty dotyczące m.in. kradzieży rozbójniczej, kierowania gróźb oraz uszkodzenia mienia. Gdy policjanci przybyli do miejsca, w którym przebywał, mężczyzna wygrażał się, że zrobi krzywdę kobiecie znajdującej się w mieszkaniu oraz wysadzi kamienice. 

Policjanci udali się we środę na ulicę Fabryczną, aby zatrzymać w sprawie kradzieży rozbójniczej 28-latka. Udając się na miejsce, zastali go jednak zabarykadowanego w mieszkaniu. Pragnąc uniknąć odpowiedzialności karnej, mężczyzna zaczął grozić zrobieniem krzywdy znajdującej się w mieszkaniu kobiecie oraz wysadzeniu za pomocą gazu kamienicy, gdy tylko policjanci wejdą do lokalu. 

Jak informuje nadkom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu, mężczyznę obezwładniono, a następnie umieszczono w policyjnym areszcie. Odpowie on przed sądem za kilka przestępstw, których dokonał. Jednym z nich jest kradzież rozbójnicza, podczas której ukradł on z jednego ze sklepów alkohol o wartości 1200 złotych. Ponadto to nie jest jedyna taka kradzież, której się dopuścił 28-latek. Mężczyzna usłyszy także inne zarzuty, a do sądu wpłynął wniosek o jego tymczasowe aresztowanie. Zgodnie z kodeksem karnym, grozi mu teraz do 10 lat pozbawienia wolności.