Elblążanka w wieku 40 lat ukradła oszczędności od niepełnosprawnego 65-letniego mieszkańca miasta

W Elblągu, funkcjonariusze policji zatrzymali kobietę w wieku 40 lat, która jest podejrzewana o przestępstwo kradzieży. Zdaniem policji, kobieta ta miała dokonać włamania do domu 65-letniego elblążanina, który porusza się na wózku inwalidzkim. Z mieszkania mężczyzny miała zabrać gotówkę w sumie wynoszącą 10 tysięcy złotych.

Incydent miał miejsce poprzedniego dnia, tj. 7 lipca, około godziny 11:30. Funkcjonariusze, którzy byli na tropie wspomnianej 40-latki i mieli już zdobyte informacje na jej temat, zauważyli ją około godziny 18:00 podczas odjazdu taksówką z terenu sąsiedztwa jej miejsca zamieszkania. To było kilka godzin po dokonanej przez nią kradzieży. Policjanci postanowili zatrzymać pojazd, a kobieta została aresztowana i umieszczona w policyjnym areszcie. Przy 40-latce znaleziono kwotę 8500 złotych, które prawdopodobnie pochodziły z popełnionej przez nią kradzieży. Pieniądze te zostały zabezpieczone jako dowód w sprawie.

Podejrzana usłyszała zarzut dokonania kradzieży o szczególnym stopniu zuchwałości. Na mocy Kodeksu Karnego, grozi jej kara do 8 lat pozbawienia wolności. Kobieta przyznała się do winy i przyznała, że to ona jest sprawcą tej kradzieży. W przeszłości była już karana za podobne czyny.