Elblążanie zdecydowali o przyszłości portu

Zakończono przeprowadzone w ostatnim czasie głosowanie, które dotyczyło przyszłości funkcjonowania elbląskiego portu. Wstępne wyniki wskazują na to, że mieszkańcy zadecydowali większością o pozostaniu portu jako własności miasta. 

Trwające do 7 maja głosowanie decydujące o przyszłości portu, o którym pisaliśmy w artykule: Ruszyło głosowanie decydujące o przyszłości portu w Elblągu dobiegło końca. Wstępne wyniki przekazane przez urząd wskazują, że decyzją mieszkańców miejsce nadal pozostanie własnością miasta. Oddano w sprawie bowiem 11221 głosy na ankietach papierowych i elektronicznych, z czego 7779 głosów było ZA pozostaniem portu w rękach Elbląga. Natomiast przeciwnych pomysłowi było 2331 głosów oraz 1111 głosów uznano za nieważne. 

Miasto podkreśla, że zgodnie ze wcześniejszymi zapowiedziami przeprowadzono również głosowanie telefoniczne. Większość osób, które wzięły udział w rozmowie z niezależnym ośrodkiem badawczym również zagłosowało za pozostaniem portu w rękach samorządu (66%). Szczegółowe wyniki badań dostępne będą 30 maja, jednak już dzisiaj prezydent Witold Wróblewski dziękuję mieszkańcom za wyrażenie swojego zdania w tak ważnej dla Elbląga sprawie.