Elbląskiej tragedii uniknięto dzięki błyskawicznej interwencji policji: zapobiegli pożarowi mieszkania

W Elblągu, dzięki efektywnej interwencji lokalnej policji, udało się zapobiec potencjalnej katastrofie w postaci pożaru domu. Funkcjonariusze podczas swoich obowiązkowych obchodów odczuli nietypowy zapach, charakterystyczny dla spalenizny. Szybko zidentyfikowali miejsce, z którego wydobywał się dym, i niezwłocznie wezwali straż pożarną. Na szczęście, mieszkańcy – starsze małżeństwo – nie byli obecni w domu podczas zdarzenia. Dzięki sprawnej akcji policjantów nie doszło do żadnych poważnych szkód.

Na przestrzeni tego poniedziałku (29.04.2024 r.), na ulicy Słonecznej w Elblągu, oficerowie z drugiego rewiru odkryli źródło niepokojącego zapachu podczas rutynowego patrolu. Dym wydobywał się z jednego z mieszkań lokalnego bloku.

Zdecydowana reakcja funkcjonariuszy umożliwiła szybkie rozpoznanie sytuacji i ustalenie właścicieli mieszkania – starszego małżeństwa. Policja natychmiast skontaktowała się ze strażą pożarną, która szybko dostała się do mieszkania przez okno balkonowe. Przybyli na miejsce strażacy natychmiast rozpoznali przyczynę zadymienia, której źródło było nie tylko banalne, ale i potencjalnie niebezpieczne.

Na włączonym palniku kuchenki gazowej stał garnek, który uległ spaleniu. Do domu wkrótce przybyło zaniepokojone małżeństwo. Właścicielka mieszkania przyznała, że zapomniała o garnku na kuchence i przeprosiła za swój błąd. Policjanci pouczyli ją o konieczności zachowania ostrożności podczas korzystania z kuchni. Dzięki natychmiastowej interwencji funkcjonariuszy nie doszło do żadnych strat materialnych ani personalnych.

Policja apeluje do publiczności o zachowanie ostrożności i rozwagi. Jak pokazują statystyki, najczęściej pożary są spowodowane przez bezmyślne lub celowe działania ludzi, zwarcia lub wady instalacji elektrycznych, wyładowania atmosferyczne oraz niewłaściwe użytkowanie kuchenek.