Elbląg: Wybory delegatów i przedstawicieli do stowarzyszeń na lata 2024-2029

Elbląg, będący członkiem wielu stowarzyszeń, wymaga reprezentacji w tych organizacjach. W dniu 23 maja odbyła się sesja Rady Miejskiej, podczas której wybrano delegatów oraz przedstawicieli do tych organizacji na najbliższą kadencję, trwającą od 2024 do 2029 roku. Warto zerknąć na zdjęcia z tego wydarzenia.

Rada Miejska w Elblągu decyduje o nominacjach do związków i stowarzyszeń poprzez uchwały, które mają charakter okresowy, zgodny z kadencją władz gminnych. W wyniku zakończenia kadencji 2018-2023 oraz przeprowadzenia kwietniowych wyborów samorządowych w 2024 roku, konieczne było dokonanie nowego wyboru przedstawicieli na kadencję 2024-2029 – tak brzmiało uzasadnienie uchwał podjętych przez radnych elbląskiej Rady Miejskiej dnia 23 maja.

Prezydent Elbląga, Michał Missan, będzie pełnić rolę delegata miasta w Stowarzyszeniu Gmin Rzeczypospolitej Polskiej Euroregion Bałtyk oraz Zgromadzeniu Ogólnym Związku Miast Polskich. Z kolei radna Koalicji Obywatelskiej, Marta Kubacka, została wybrana na delegatkę do Związku Miast Bałtyckich. Piotr Opaczewski, radny Prawa i Sprawiedliwości, reprezentować będzie miasto w Związku Miast i Gmin Morskich. Stowarzyszenie Zdrowych Miast Polskich obsadziło ponownie Małgorzatę Adamowicz (KO), Wiceprzewodniczącą Rady Miejskiej, która w poprzedniej kadencji pełniła funkcję członka zarządu tej organizacji.

Radna Koalicji Obywatelskiej, Ewa Horbaczewska, reprezentować będzie Elbląg w Lokalnej Organizacji Turystycznej Zalewu Wiślanego. Związek Gmin i Powiatów Kanału Elbląskiego i Pojezierza Iławskiego powołał na swoich przedstawicieli Iwonę Łuczak, radną KO, oraz Piotra Kowala, dyrektora Departamentu Promocji i Turystyki w Urzędzie Miasta Elbląga. Natomiast Stowarzyszenie „Żuławy” mianowało na swojego przedstawiciela Rafała Traksa, radnego Prawa i Sprawiedliwości.

W Stowarzyszeniu Organizatorów Ośrodków Innowacji i Przedsiębiorczości w Polsce rolę delegata miasta pełnić będzie Arkadiusz Kosecki, dyrektor Elbląskiego Parku Technologicznego. Zgromadzenie Delegatów Hanzy przyjęło na swojego delegata Tomasza Budzińskiego, radnego Koalicji Obywatelskiej.

Przedstawiciele oraz delegaci wybrani do powyższych organizacji będą reprezentować Elbląg na przestrzeni kolejnej kadencji samorządu, czyli na lata 2024 – 2029.