Elbląg: Pierwszy Dolinka Swim Challenge – zmagania pływackie pełne pasji i emocji

Elbląskie Centrum Rekreacji Wodnej Dolinka niedawno gościło uczestników pierwszej edycji pływackich zmaganiach o nazwie Dolinka Swim Challenge. Spotkanie obfitowało w wiele sportowych emocji oraz była okazją do doskonałej zabawy, którą gwarantowały liczne grupy kibiców gromadzące się na trybunach. Pływackie zawody przyciągnęły wielu miłośników tej dyscypliny sportu, co jest dowodem na popularność pływania w naszym mieście.

Pomimo że zawody te miały charakter amatorski, zawodnicy traktowali je bardzo poważnie i przygotowywali się do nich z profesjonalizmem. Już przed rozpoczęciem rozgrzewki, widoczne było zaangażowanie i skupienie na twarzach startujących, którzy dążyli do najlepszego występu i rywalizacji o medale. Zawodnicy mieli możliwość rywalizacji na dystansach 50 metrów w stylu dowolnym, klasycznym czy grzbietowym, jak również na dystansie 100 metrów stylem dowolnym w kategorii open (z możliwością wyboru dwóch stylów). Wyniki uczestników były rejestrowane przy pomocy systemu elektronicznego pomiaru czasu, a całość nadzorowana była przez licencjonowanych sędziów.

Centrum Rekreacji Wodnej Dolinka zgromadziło łącznie 110 pływaków i pływaczek z Elbląga oraz okolicznych miejscowości. Na trybunach zasiadły tłumy głośno dopingujących kibiców, którzy wsparli uczestników przez cały czas trwania zawodów. Chcielibyśmy podziękować wszystkim za zaangażowanie i udział w tym wyjątkowym wydarzeniu oraz pogratulować wspaniałych występów. Zawody te dowiodły, jak wielką pasję do pływania mają nasi mieszkańcy, czego potwierdzeniem jest występ 77-letniego elblążanina, który rywalizował na obu dystansach – 50 i 100 metrów. Za takie zaangażowanie należy mu się ogromny szacunek!