Elbląg: Para łamiąca prawo zatrzymana przez patrol SPEED

Historia pewnej pary, która podjęła się nierzadko spotykanej podróży skuterem, skończyła się interwencją funkcjonariuszy grupy SPEED. Mimo że nie poruszali się oni z zawrotną prędkością, to istniały inne powody do zatrzymania. Skuter, którym podróżowali, był pozbawiony tablic rejestracyjnych, a oni sami nie stosowali kasków.

28-letni mężczyzna oraz 34-letnia kobieta zostali zatrzymani w miejscowości Żurawiec, położonej niedaleko Elbląga. Wówczas ujawniło się, że kierujący pojazdem mężczyzna był pod wpływem alkoholu – jego organizm wykazywał 0,6 promila. Co więcej, niósł ze sobą bagaż w postaci 10-miesięcznego zakazu prowadzenia jakichkolwiek pojazdów. Natomiast jego towarzyszka podróży okazała się być poszukiwana przez służby ścigania do odbycia kary. Sprawdzając jej dane w systemie, policjanci odkryli, że miała na swoim koncie między innymi ignorowanie orzeczenia sądu dotyczącego zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów.

Jak podaje nadkom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Elblągu, 34-latka trafiła do aresztu, gdzie czeka na nią kara 210 dni pozbawienia wolności. Jej partnerowi również grozi poważna sankcja – za nieprzestrzeganie wyroku sądu oraz prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu, mężczyźnie grozi nawet do 5 lat pozbawienia wolności.