Elbląg: Ogromne przekształcenia czekają plac zabaw w Parku Kajki

Park Kajki w Elblągu szykuje się na znaczne zmiany, które dotkną miejscowego placu zabaw. W planach są nowe huśtawki, piaskownica oraz zjazd linowy, które stanowić będą tylko część spośród kilkunastu nowych urządzeń. Aktualnie, miasto jest w trakcie poszukiwań firmy, która podejmie się dostarczenia oraz instalacji tych atrakcji.

Projekt przebudowy placu zabaw w Parku Kajki okazał się triumfatorem w bieżącym roku budżetu obywatelskiego. Inicjatywa zdobyła poparcie niemal 650 mieszkańców miasta. Przeznaczona na realizację tego zadania kwota to około 520 tysięcy złotych. Teraz ratusz jest zainteresowany znalezieniem podmiotu, który podejmie się realizacji tego zadania.

Zadaniem wybranego wykonawcy będzie demontaż istniejącego ogrodzenia oraz poliuretanowej nawierzchni i części urządzeń znajdujących się na placu zabaw. Dodatkowo, firma będzie odpowiedzialna za dostarczenie i montaż wielu nowych elementów. Planowane są nowe karuzele, huśtawki, piaskownica oraz zjazd linowy. Nie zapomniano również o dodatkach w postaci małej architektury.