Elbląg. Nietypowy rabunek w sklepie spożywczym – 37-latek groził pracownicy szlifierką

W Elblągu doszło do nietypowego incydentu, kiedy to 37-letni mężczyzna, uzbrojony w akumulatorową szlifierkę kątową, dokonał rozboju w miejscowym sklepie spożywczym. W wyniku tego zdarzenia mężczyzna został zatrzymany przez policję, która podjęła odpowiednie działania w celu ochrony mienia oraz zapewnienia bezpieczeństwa pracownikom sklepu.

Zarówno pracownicy sklepu, jak i policja byli zaskoczeni sposobem, w jaki sprawca postanowił dokonać rozboju. Zdarzenie to miało miejsce 12 października, kiedy to mężczyzna, posługując się uruchomionym urządzeniem, zażądał od sprzedawczyni wydania gotówki. Używając szlifierki jako narzędzia zastraszenia, udało mu się ukraść kwotę 200 złotych przed opuszczeniem miejsca zdarzenia.

Sprawę podjęli funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu, którzy dzięki swoim umiejętnościom operacyjnym byli w stanie ustalić tożsamość mężczyzny. Mężczyzna został zatrzymany na początku kolejnego tygodnia, w poniedziałkowy poranek, w swoim miejscu zamieszkania. Akt oskarżenia przeciwko niemu obejmuje zarzut dokonania rozboju, za co grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo, sprawca został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy decyzją sądu.