Centrum logistyczno-produkcyjne wznosi się przy trasie S7 w Nowinie, niedaleko Elbląga

Miejscowość Nowiny blisko Elbląga staje się miejscem budowy nowoczesnego centrum o charakterze logistyczno-produkcyjnym. Przy drodze ekspresowej S7 powstaje obiekt o znacznej powierzchni, liczącej ponad 13 tysięcy metrów kwadratowych. Budowa pierwszej części kompleksu ma zostać ukończona do 30 listopada.

Inwestorem jest Delta – firma z Elbląga, która od roku 1991 specjalizuje się w wynajmowaniu powierzchni komercyjnych. Na terenie przekraczającym 3 hektary, w Nowinie, powstaje ich najnowszy projekt – kompleks produkcyjno-logistyczny.

Prezes firmy Delta, Mariusz Hejnowicz, zaznacza, że inwestycja ta nie ogranicza się tylko do budowy nowoczesnego obiektu z wykorzystaniem innowacyjnych technologii i efektywnej logistyki. Priorytetem jest również tworzenie nowych stanowisk pracy oraz przyciąganie renomowanych, globalnie działających partnerów. To właśnie współpraca z takimi podmiotami umożliwia rozwijanie gospodarki regionu poprzez zwiększanie liczby miejsc pracy.

Z pewnością „Dobra Nowina I”, jak nazwano centrum produkcyjno-logistyczno-magazynowe, przyciągnie do siebie duże firmy o zasięgu globalnym. Potencjał tego projektu oraz korzyści płynące z położenia przy drodze ekspresowej S7 oraz blisko portu elbląskiego, który dzięki przekopowi Mierzei Wiślanej stanie się jeszcze bardziej atrakcyjny i zapewni dogodne połączenie z portami w Gdańsku i Gdyni, są niewątpliwymi atutami inwestycji.