Atrakcje turystyczne Elbląga i okolic

Każde miasto posiada specyficzne dla siebie atrakcje turystyczne. Jedne przyciągają rzesze turystów, inne cieszą się małym zainteresowaniem. Warto odwiedzić zarówno jedne, jak i drugie, aby przekonać się o tym jaki jest prawdziwy klimat danego miasta. Tym razem chcemy przyjrzeć się charakterystycznym miejscom w Elblągu oraz jego najbliższych okolicach. Zwróćmy uwagę na miejsca popularne, które przyciągają wielu oraz na takie, w których będziemy mogli spokojnie odpocząć bez większych tłumów.

Popularne atrakcje turystyczne

Do najpopularniejszych atrakcji Elbląga z pewnością będzie należało Stare Miasto. Jednym się podoba, innym nie, jednak faktem jest, że posiada ono swój unikalny klimat. Połączenie starych kamienic oraz budynków z nowymi lub odnowionymi elementami może się nie podobać, ale na pewno jest dość wyjątkowe i warte zobaczenia. Szczególnie rzuca się tu w oczy ratusz, który jest właśnie połączeniem starego budynku z nowoczesnymi wstawkami. Kolejną atrakcją wartą naszej uwagi jest centrum sztuki galeria EL, które cieszy się nieco mniejszym zainteresowaniem, gdyż jest skierowana głównie do miłośników sztuki, którzy na pewno znajdą tutaj coś dla siebie.

Rozrywka dla małych i dużych

Inna atrakcją są różnego rodzaju miejsca, które oferują rozrywkę zarówno dla dzieci, jak i dla młodzieży oraz dorosłych. Na pierwszy plan wysuwa się aquapark oraz park rozrywki. Jeśli chodzi o ten pierwszy, to Aquapark Dolinka zawiera atrakcje zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Znajdziemy w nim baseny o różnej wielkości i głębokości, zjeżdżalnie do nich prowadzące i bicze wodne, brodzik dla dzieci, a także strefę saun oraz jacuzzi. Inna atrakcje stworzona specjalnie z myślą o najmłodszych to park rozrywki Nowa Holandia. Znajdziemy tu atrakcje rozrywkowe, ale także edukacyjne. Choć park posiada bogatą ofertę skierowaną do dzieci, to również dorośli mogą się tutaj całkiem nieźle bawić.