Alert meteorologiczny w województwie warmińsko-mazurskim: silny wiatr stanowi zagrożenie

Pierwszego stopnia ostrzeżenie o intensywnym wietrze zostało wydane przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW). Praktycznie cały obszar województwa warmińsko-mazurskiego został objęty tym alarmem. Od wczesnych godzin porannych, mieszkańcy tego regionu doświadczają silnego podmuchu, który mimo częstego niedoceniania, może stanowić poważne zagrożenie dla zdrowia i życia.

W wyniku dzisiejszych wichur na terenie Warmii i Mazur doszło do dwóch niebezpiecznych incydentów. W małej miejscowości Orneta, znajdującej się w powiecie lidzbarskim, kilka minut po godzinie 12 doszło do zawalenia ściany budynku gospodarczego. Jedna osoba została przygnieciona przez gruzy, ale na szczęście udało się ją wydobyć zanim przyjechały służby ratunkowe. Poszkodowany został natychmiast przetransportowany do szpitala w celu dokładniejszych badań.

Z kolei w Marszałkach, leżących w powiecie kętrzyńskim, około 12:30 drzewo upadło bezpośrednio na przechodzącą kobietę. Została ona natychmiast zabrana do szpitala przez Zespół Ratownictwa Medycznego.