31-latek bez uprawnień do kierowania pojazdami zderzył się z drzewem na trasie Nowakowo – Cieplice

Dzisiejszego dnia, 16 marca, na odcinku drogi pomiędzy miejscowościami Nowakowo i Cieplice doszło do groźnego wypadku. Kierujący samochodem marki Volkswagen mężczyzna stracił panowanie nad pojazdem i zderzył się z drzewem. W wyniku zdarzenia 31-letni kierowca doznał poważnych obrażeń i trafił do szpitala.

Zaistniałe zdarzenie miało miejsce nieco po godzinie piątej rano. Jak poinformował rzecznik prasowy elbląskiej Komendy Miejskiej Policji, Jakub Sawicki, mężczyzna z nieznanych przyczyn stracił kontrolę nad pojazdem, co skutkowało uderzeniem w drzewo. Służby ratunkowe, w tym straż pożarna, policja oraz zespół ratownictwa medycznego, szybko dotarły na miejsce.

Kierowca został odnaleziony zakleszczony wewnątrz samochodu, a jego stan zdrowia budził duże zaniepokojenie. Ze złamanymi kończynami został natychmiast przetransportowany do najbliższego szpitala. Jak się później okazało, 31-letni mężczyzna nie posiadał wymaganych uprawnień do kierowania pojazdem. Niezwłocznie została mu pobrana krew w celu sprawdzenia obecności alkoholu oraz innych substancji odurzających.