18-letni kierowca nissana zginął w wyniku tragicznego zdarzenia drogowego koło Morąga

Fatalne zdarzenie miało miejsce w okolicach Morąga, dokładniej w miejscowości Niebrzydowo. Podczas tego śmiertelnego incydentu, policja z Ostródy prowadziła działania na miejscu. Wstępne ustalenia potwierdziły, że młody kierowca jadący samochodem marki Nissan stracił kontrolę nad swoim pojazdem na łuku drogi, nie dostosowując prędkości do panujących warunków. W skutek tego doszło do bezpośredniego zderzenia z nadjeżdżającym ciężarówką.

Do tego tragicznego w skutkach wypadku doszło w czwartek (28.03.2024r.), po godzinie 11:00 na drodze wojewódzkiej numer 528. Niestety, 18-latek prowadzący Nissan zginął na miejscu w wyniku odniesionych obrażeń.

Policjanci, którzy pracowali na miejscu katastrofy, ujawnili, że przyczyną wypadku było nieprawidłowe dostosowanie prędkości przez kierowcę nissana do warunków na drodze. Stracił on kontrolę nad swoim samochodem na zakręcie i uderzył w nadjeżdżającą ciężarówkę DAF. Kierowca ciężarówki, 25-latek, był trzeźwy, co potwierdziło badanie alkomatem.

Służby drogowe zablokowały miejsce wypadku podczas operacji prowadzonej przez policję i prokuraturę. Teraz następny etap postępowania będzie miał na celu wyjaśnienie wszystkich szczegółów tego tragicznego zdarzenia.