Zapraszamy na drugi sezon Nadzalewowej Kolei Drezynowej: podróżuj po Zalewie Wiślanym!

W tym roku miłośnicy niezapomnianych podróży po malowniczych terenach Zalewu Wiślanego otrzymają kolejną szansę do przeżycia niepowtarzalnej przygody. 20 kwietnia rozpocznie się drugi sezon działalności Nadzalewowej Kolei Drezynowej, który niewątpliwie przyciągnie wielu entuzjastów turystyki.

Aby odświeżyć pamięć tych, którzy mogą nie być zaznajomieni z terminem „drezyna rowerowa”, chcemy podkreślić, że jest to unikalny pojazd kolejowy, wyposażony w pedały. Działanie tych pojazdów bazuje na sile mięśni tak samo jak w przypadku tradycyjnych rowerów. Jedyną, ale istotną różnicą jest to, że drezyny rowerowe poruszają się po torach kolejowych a nie po typowych drogach.

Dla odwiedzających przygotowano dwie atrakcyjne trasy. Pierwsza z nich, oznaczona kolorem niebieskim, prowadzi z Tolkmicka do Świętego Kamienia i z powrotem, mierzy 8 kilometrów. Druga trasa, zielona, jest nieco dłuższa – ma 14 kilometrów i prowadzi z Fromborka do Świętego Kamienia i z powrotem. Szacowany czas potrzebny na przejażdżkę wynosi około 2 godziny.