Zaplanuj aktywny weekend z atrakcjami przygotowanymi przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji

Wygląda na to, że nadchodzący weekend będzie pełen aktywności. Warto skorzystać z różnorodnych atrakcji, jakie dla nas przygotował Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. W programie przewidziano między innymi Miejską Wycieczkę Rowerową, Biegi na Orientację oraz jazdę na łyżwach.

Sobota 16 grudnia rozpocznie się od drugiej rundy Biegów na Orientację, która odbędzie się o godzinie 10:00 w Parku Modrzewie. Można się do niej zapisać bezpośrednio w dniu wydarzenia w biurze zawodów przy Placówce Opiekuńczo – Wychowawczej przy ulice Mazurskiej 6. To świetna okazja dla każdego, niezależnie od wieku, do spróbowania swoich sił w bieganiu z mapą. Dla trzech najlepszych osób w swoich kategoriach przewidziano medale.

W tym samym czasie w sali fitness Lodowiska Helena odbędą się zajęcia ZUMBA KIDS dla dzieci i młodzieży. Dzielą się one na dwie grupy wiekowe, a bilety można nabyć przed rozpoczęciem zajęć w kasie Lodowiska Helena. To świetna okazja do poznania swoich tanecznych zdolności i odkrycia nowej pasji.

Seniorzy natomiast o godzinie 11:00 i 12:00 zapraszani są na AQUA SENIOR w Krytej Pływalni przy ul. Robotniczej 68. Te specjalnie dobrane ćwiczenia dla osób 60+ mają na celu poprawę kondycji mięśni układu ruchu oraz stawów.

Niedziela 17 grudnia rozpocznie się od ostatniej w tym sezonie Miejskiej Wycieczki Rowerowej. Start planowany jest o godzienie 10:00 spod napisu Elbląg na Starym Mieście, a meta o godzinie 15:00 w Hali Sportowo-Widowiskowej, gdzie odbędzie się podsumowanie sezonu rowerowego oraz wręczenie nagród dla najbardziej aktywnych uczestników wycieczek.

Przez cały weekend zarówno sobotę jak i niedzielę, lodowisko Helena oferuje możliwość jazdy na łyżwach w wyznaczonych godzinach. Dodatkowy czas na świeżym powietrzu umożliwia również Tor Kalbar, który działa w sobotę i niedzielę o ustalonych godzinach. Pamiętajmy, że sesje na torze trwają aż 90 minut. Wstęp na Lodowisko Helena i Tor Kalbar kosztuje 11 zł za bilet normalny i 8,50 zł za bilet ulgowy. Na obu obiektach funkcjonuje wypożyczalnia łyżew prowadzona przez Klub Sportowy Orzeł Elbląg, łyżwy można wypożyczyć za 10 zł.

Po dniu pełnym aktywności warto odwiedzić Centrum Rekreacji Wodnej Dolinka, które oferuje różnego rodzaju rozrywki wodne od poniedziałku do piątku w godzinach od 6:00 do 22:00.