Wykolejony tramwaj w Elblągu

Wykolejony tramwaj zablokował drogę w Elblągu

Wczoraj (14 marca) po południu na ulicy Bema doszło do wykolejenia tramwaju, który spowodował zablokowanie drogi. Utrudnienia trwały do około godziny 16:00. Na trasie obejmującej skrzyżowanie wprowadzono zmiany w organizacji ruchu. Nikt z powodu zdarzenia nie ucierpiał. 

14 marca, chwilę po godzinie 12:00 na skrzyżowaniu ulic Bema i Saperów doszło do wykolejenia z szyn tramwaju. Jak informuje Jakub Sawicki z zespołu prasowego KMP w Elblągu, nic na szczęście nikomu się nie stało. Kierowcy liczyć musieli się jednak z utrudnieniami, spowodowanymi wyłączeniem z ruchu ulic. W miejscu ruchem kierowali policjanci, którzy prosili również o objeżdżanie miejsca kolizji. Badanie alkomatem wykazało, że kierująca tramwajem 54-letnia motornicza była trzeźwa. 

Utrudnienia w miejscu trwały do około 15:40. W związku z naprawą torowiska linie autobusowe kursowały jednak do końca dnia na liniach objazdów. Dzisiaj (15 marca) na liniach 3 i 5 kursować będą ponadto starsze tramwaje z uwagi na testy nowego torowiska.