Weekendowy raport działań elbląskiej policji

Podczas ubiegłego weekendu, funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Elblągu odnotowali 113 interwencji. W ramach swoich działań, skontrolowali dokumenty 390 osób napotkanych na ulicach miasta. Trzech mężczyzn znalazło się do wytrzeźwienia, a policjanci nałożyli także 37 mandatów karnych. W 96 przypadkach zdecydowano się na pouczenie, natomiast dwukrotnie postępowania trafiły do sądu.

Działania policji nie ominęły również ruchu drogowego. Przeprowadzono tam kontrolę 176 osób oraz 163 pojazdów. Między innymi, zatrzymano 91 kierowców za przekroczenie dozwolonej prędkości, w tym jednego, który przekroczył ją o ponad 50 km/h. Nałożono 75 mandatów oraz wydano 40 pouczeń. Policjanci złożyli również do sądu dziewięć wniosków o ukaranie sprawców przewinień drogowych. Dodatkowo, przeprowadzono badania alkomatem u 429 kierowców, co skutkowało zatrzymaniem dwóch nietrzeźwych osób.

Niestety, ubiegły weekend przyniósł też tragiczne wydarzenia drogowe. Funkcjonariusze zanotowali 10 kolizji oraz jeden wypadek, który miał miejsce w sobotę, 14 października 2023 roku, w miejscowości Ogrodniki. Nieletni kierujący samochodem marki Honda nie zdołał utrzymać kontroli nad pojazdem, co skończyło się jego dachowaniem. Trafiając do szpitala znalazły się cztery osoby – dwie ośmioroletnie, jedna dwudziestosześcioletnia i dwudziestodwuletnia. Na miejscu tragicznie zginęła również 17-letnia pasażerka pojazdu. Kierujący, będący pełnoletni, nie posiadał uprawnień do kierowania, a auto nie było dopuszczone do ruchu drogowego. Badania laboratoryjne mają wykazać, czy był trzeźwy w momencie zdarzenia. Śledczy nadal pracują nad wyjaśnieniem wszystkich okoliczności tego tragicznego wypadku.