Trzecia odsłona Biegów na Orientację: Elbląskie Stare Miasto czeka na uczestników

Już w najbliższą sobotę, 16 marca, o godzinie 10:00 zapraszamy na trzecią edycję Biegów na Orientację. Tym razem scenariusz wydarzenia jest inny niż zwykle – opuszczamy elbląskie parki i przenosimy się do malowniczego elbląskiego Starego Miasta. Uczestnicy będą musieli odnaleźć punkty kontrolne, strategicznie rozmieszczone między staromiejskimi uliczkami, które wcześniej zostaną zaznaczone na mapach. Punkt startowy i miejsce zbiórki to Brama Targowa. Wydarzenie jest otwarte dla wszystkich chętnych i nie wiąże się z żadnymi kosztami.

Biegi na Orientację cieszą się niewzruszoną popularnością wśród mieszkańców Elbląga. Jest to idealna okazja do aktywności na świeżym powietrzu i wspólnego spędzania czasu. Wszystko sprowadza się do prostych zasad – zadaniem uczestników jest odnalezienie wszystkich punktów kontrolnych zgodnie z mapą, którą otrzymają na miejscu. Jeśli posiadasz zdolność do orientacji w terenie, gustujesz w detektywistycznym poszukiwaniu i cenisz sobie aktywne formy spędzania czasu, to jest to wydarzenie dla Ciebie.

Udział w zawodach może wziąć każdy, niezależnie od wieku czy doświadczenia – bieganie, chodzenie czy spacerowanie z kijkami, solo, w grupie rodziny czy znajomych, a nawet z psami. Organizatorzy starannie dopasowują trasy do wieku i doświadczenia uczestników w biegach na orientację. Przez cały sezon odbędą się cztery takie imprezy. Co zaś najważniejsze, uczestnicy będą mieli okazję powalczyć o medale przyznawane w kilku kategoriach: kobiet, mężczyzn, dzieci (z podziałem na grupy wiekowe) oraz rodzin.

Zapisy na miejsce odbywają się 16 marca (sobota) na miejscu w biurze zawodów przy Bramie Targowej od godziny 10:00. Przypominamy, że udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Biegi na orientację to cykliczna impreza sportowa organizowana przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Elblągu we współpracy z Elbląskim Klubem Orienteeringu EKO Gryf.