Samochód w ogniu na parkingu w Elblągu. Strażak z OSP Krzewsko przystąpił do akcji

8 września, dokładnie o godzinie 13.00, parking Hipermarketu E.Leclerc w Elblągu stał się miejscem niecodziennego zdarzenia – wybuchł tam pożar samochodu. Na szczęście, w pobliżu znajdował się w tym czasie strażak z Ochotniczej Straży Pożarnej w Krzewsku.

Mówi się, że strażakiem jest się zawsze, bez względu na okoliczności – idealnym potwierdzeniem tych słów stało się dzisiejsze zachowanie Michała Kolad, członka Ochotniczej Straży Pożarnej w Krzewsku. Tego dnia, widząc płonący pojazd na parkingu, bez wahania podjął decyzję o przeprowadzeniu akcji gaśniczej, jeszcze przed przybyciem druhów z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Elblągu.

Warto jednak podkreślić, że w akcji tej pomocne były również osoby postronne. Świadkowie zdarzenia oraz pracownicy ochrony Hipermarketu E.Leclerc udostępnili strażakowi swoje gaśnice. Dzięki większemu sprzętowi udzielonemu przez pracowników sklepu, działania Michała okazały się wyjątkowo skuteczne. Tutaj należy zaznaczyć, że Hipermarket E. Leclerc jest stałym partnerem i finansowym wsparciem dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Krzewsku.

Na miejsce zdarzenia przybyli również strażacy z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Elblągu, którzy zakończyli akcję, dokładnie dogaszając płonący pojazd.