Przywracanie zdrowia na ulicy Brzeskiej: Otwarcie nowego ośrodka rehabilitacyjnego w Elblągu

Zlokalizowany przy ulicy Brzeskiej 33 w Elblągu budynek, który kiedyś pełnił funkcję ośrodka rehabilitacyjnego, zaczyna swoją działalność na nowo, prezentując się w zupełnie innej formie.

„Koncepcja powstała podczas wielogodzinnych rozmów z pacjentami w przychodniach ortopedycznych”, wyznał jeden z twórców ośrodka. Teraz nadszedł czas, aby tę ideę zamienić w rzeczywistość.

Od lipca do grudnia ubiegłego roku trwały tutaj intensywne prace remontowe. Ich głównym celem było dostosowanie obiektu do obowiązujących norm sanitarnych i epidemiologicznych, co pozwoliło nadać budynkowi nowe, pełne życia oblicze.

W Reha-El Centrum Rehabilitacji stworzono jedenaście specjalistycznych gabinetów. Każdy z nich został wyposażony w nowoczesny sprzęt fizjoterapeutyczny, umożliwiający przeprowadzenie podstawowych zabiegów rehabilitacyjnych, masażu oraz kinezyterapii. Wśród dostępnych terapii znalazły się też te bardziej zaawansowane, takie jak:

– SIS (Super Inductive System),
– Fala uderzeniowa,
– Diatermia krótkofalowa,
– Krioterapia.

Reha-El Centrum Rehabilitacji zostało oficjalnie otwarte 11 grudnia. W przyszłości ośrodek zamierza oferować swoje usługi także w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia.