Próba napadu na restaurację w Elblągu przez grupę nastolatków

Policja z Elbląga interweniowała, gdy trzech młodych osób podjęło nieudaną próbę napadu na lokal gastronomiczny znajdujący się w samym sercu miasta. Jeden z uczestników tej próby, nastolatek uzbrojony w atrapę pistoletu wykonaną z plastiku, został szybko usunięty z lokalu przez personel.”

Zdarzenie to miało miejsce w niedzielę. Grupa znajomych, mająca na swoim koncie 16 i 17 lat, postanowiła zastraszyć pracowników jednej z restauracji w Elblągu, posługując się atrapą broni.

Ich plan nie powiódł się jednak; młody człowiek w wieku 17 lat, który trzymał fałszywy pistolet, został natychmiast wysłany na zewnątrz przez jednego z pracowników restauracji, kiedy ten ostatni poczuł się zagrożony przez prezentowane mu „uzbrojenie”.

Wszyscy trzej uczestnicy tego incydentu zostali później aresztowani przez elbląską policję. Informacje o tym fakcie przekazał nadkomisarz Krzysztof Nowacki, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Elblągu. Jak stwierdził, dwóch 16-latków będzie musiało odpowiedzieć za swoje czyny przed sądem rodzinnym.