Podsumowanie weekendu na drogach

Letnie weekendy to czas kiedy całe rodziny, grupy przyjaciół oraz inne osoby wybierają się nad pobliskie jeziora, czy nad morze. W związku z tym ruch na drogach jest wzmożony, dlatego też należy zachować wyjątkową ostrożność. Policja pomaga w tym poprzez odpowiednie patrole oraz kontrolowanie stanu pojazdów oraz trzeźwości kierowców. Jak wypadło podsumowanie minionego weekendu na drogach? Przyjrzyjmy się niektórym liczbom.

Weekend na drogach

Chociaż zdecydowana większość kierowców zachowuje się na drodze odpowiedzialnie, a więc przestrzega przepisów, nie jeździ po alkoholu i dba o dobry stan techniczny pojazdu, to jednak istnieją pewne wyjątki. W miniony weekend doszło do jednego wypadku drogowego w Pasłękach. Kierujący samochodem potrącił kobietę, która na szczęście nie odniosła większych obrażeń. Poza tym, na ulicach doszło do 12 stłuczek z udziałem różnych pojazdów. Policja zatrzymała też 3 nietrzeźwych kierowców, których natychmiast przewieziono do wytrzeźwienia. Najwięcej mandatów wystawiono podobnie jak w inne weekendy za przekroczenie dozwolonej prędkości. Najczęściej były to niewielkie wartości, jednak trzech kierowców przekroczyło prędkość o ponad 50 kilometrów na godzinę.

Na co wskazują statystyki

Wspomniane wyżej statystyki wskazują, że niestety nie wszyscy kierowcy zachowują się odpowiedzialnie na drogach. Niestety, właśnie ze względu na takie zachowanie dochodzi nieraz do stłuczek lub wypadków, w których cierpią zazwyczaj niewinne osoby. Jeszcze raz policja apeluje o zachowywanie trzeźwości jeśli mamy zamiar kierować pojazdem, a także o zachowanie ostrożności na drodze, zarówno jeśli wybieramy się w dalszą podróż, jak i podczas dojazdów do pracy czy w pobliże miejsca zamieszkania.