Podsumowanie weekendowych działań elbląskiej policji: Zdarzenia drogowe, nietrzeźwi kierowcy i przekroczenia prędkości

Policjanci z Elbląga prezentują statystyki ostatniego weekendu, który był pełen różnego rodzaju zdarzeń na drogach. Odnotowano 15 incydentów drogowych, w tym jedno poważne zdarzenie wypadkowe. W trakcie weekendu, funkcjonariusze doprowadzili do zatrzymania trzech kierowców, którzy prowadzili pojazdy będąc pod wpływem alkoholu. Policja zanotowała również 103 przypadki naruszenia limitu prędkości.

Działania prewencyjne elbląskiej policji obejmowały weryfikację tożsamości 300 osób oraz realizację 170 interwencji. Podczas tych działań, 8 osób zostało odtransportowanych na izbę wytrzeźwień. W efekcie tych akcji nałożono 70 mandatów, udzielono 40 pouczeń i skierowano do sądu 3 wnioski o ukaranie.

Z drugiej strony, funkcjonariusze zajmujący się ruchem drogowym przeprowadzili kontrolę 182 osób i badało stan trzeźwości 580 kierowców. Trzech z nich okazało się prowadzić pojazd w stanie nietrzeźwym. Policjanci nałożyli 96 mandatów i skierowali do sądu 12 wniosków. Udzielili również 36 pouczeń, a dodatkowo zatrzymali 12 dowodów rejestracyjnych. W ciągu weekendu doszło do 15 kolizji, w tym jednego wypadku drogowego, który miał miejsce w sobotę (29 czerwca) na ulicy Lotniczej w Elblągu. 72-letni kierujący oplem nie przepuścił pieszego na przejściu dla pieszych, co spowodowało potrącenie 39-letniego mężczyzny, który trafił do szpitala z urazem głowy i ręki.

W związku z powyższym, dzisiaj odbędą się specjalne działania pod kryptonimem „Prędkość”. Policja apeluje do kierowców: zwolnijcie!