Planuj swój wypoczynek na majówkę w Elblągu: harmonogram otwarcia miejskich obiektów rekreacyjnych

Mieszkańcy Elbląga, którzy planują spędzić zbliżający się długi weekend majowy na miejscu, z pewnością zainteresują się jak funkcjonują w tym czasie poszczególne obiekty miejskie. Ten artykuł dostarcza szczegółowych informacji na ten temat.

Na początek dobra wiadomość dla miłośników aktywnego spędzania czasu – kompleks sportowy będzie dostępny przez cały okres majówki, codziennie od 8 do 20. Mieszkańcy będą mogli skorzystać z boisk i toru za darmo. Jedynym wyjątkiem są korty tenisowe, które wymagają wcześniejszej rezerwacji i odpowiedniej opłaty zgodnej z cennikiem.

Elblążanie korzystający z rolkowiska będą mogli je odwiedzić tylko w czwartek 2 maja, w godzinach od 10 do 18. W dniach 1, 3, 4 i 5 maja rolkowisko nie będzie czynne. Korzystanie z obiektu jest bezpłatne, jednak na miejscu nie ma możliwości wypożyczenia sprzętu, dlatego warto pamiętać o zabraniu własnych rolek lub wrotek.

W Centrum Rekreacji Wodnej Dolinka, przez cały okres od 1 do 5 maja, dostępne będą dmuchane tory przeszkód. Basen będzie otwarty 1 i 3 maja od 14 do 22, a w dniach 2, 4 i 5 maja – od 6 do 22. Natomiast zajęcia Aqua Fitness w CRW Dolinka nie odbędą się podczas długiego weekendu. Zamiast tego organizowane są one 30 kwietnia o godzinie 20 oraz po majówce.

Kryta pływalnia będzie dostępna dla mieszkańców Elbląga wyłącznie w dniach 29 i 30 kwietnia od godziny 15 do 20 oraz 2 maja od godziny 16 do 20. W dniach 1, 3, 4, i 5 maja obiekt ten nie będzie funkcjonował. Podobnie jak w CRW Dolinka, również tutaj nie odbędą się zajęcia Aqua Fitness i Aqua Senior w czasie majowego długiego weekendu. Najbliższe zajęcia planowane są na 29 kwietnia o godzinie 20 a następne – po zakończeniu majówki.