Piotr Kowal objął funkcję drugiego wiceprezydenta Elbląga, skupiając się na kulturze, sporcie i edukacji

Niepowtarzalne ogłoszenie prezydenta Elbląga, Michała Missana, miało miejsce podczas spotkania z dziennikarzami przed Urzędem Miejskim, które odbyło się w poranek 28 maja. Wyjawił on, że nowym drugim wiceprezydentem Elbląga został 37-letni Piotr Kowal.

Kowal dołączył do zespołu Urzędu Miejskiego w marcu 2023 roku, obejmując stanowisko szefa departamentu promocji i turystyki. Jego kariera zawodowa była jednak o wiele dłuższa – pełnił rolę pracownika Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Elblągu, a także przez rok był wiceburmistrzem Ostródy. Kowal jest także absolwentem Uniwersytetu Gdańskiego z tytułem licencjata filologii polskiej ze specjalizacją w komunikacji medialnej. Z elbląskim sportem związany jest nie tylko poprzez swoje wcześniejsze stanowisko, ale również jako trener siatkówki w IKS Atak i wiceprezes Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Siatkowej ds. kontaktu z samorządami.

Nowy wiceprezydent Elbląga rozpocznie swoje obowiązki 29 maja. Będzie odpowiedzialny za kwestie związane z kulturą, sportem, rekreacją, świadczeniami rodzinnymi, sprawami obywatelskimi i edukacją. Kowal jest pełen optymizmu i determinacji, podkreślając, że departamenty pod jego nadzorem mogą liczyć na jego wsparcie, otwartość i wiedzę.

Prezydent Missan jest przekonany, że powołanie Kowala na stanowisko wiceprezydenta gwarantuje dobrą współpracę między samorządem a środowiskiem sportowym i kulturalnym. Missan uważa, że Kowal udowodnił mu swoją wartość poprzez angażowanie się w promocję miasta i uważa go za gwarancję dalszego postępu.

Zapytany o to, jak długo zastanawiał się nad przyjęciem propozycji prezydenta Elbląga, Kowal przyznaje, że była to decyzja wymagająca dużej odpowiedzialności. Ostatecznie jednak zdecydował się podjąć wyzwanie szybko i zdecydowanie.

Co do planów nowego wiceprezydenta, Kowal zamierza przeprowadzić dogłębną analizę i konsultacje na temat tego, co powinno zostać zrobione na początku jego kadencji. Uważa, że promocja miasta powinna obejmować zarówno aspekty wewnętrzne, jak i zewnętrzne. Wśród pierwszych kroków Piotra Kowala jest plan wprowadzenia nowego wydarzenia do kalendarza miasta, które ma zostać ujawnione w najbliższym czasie.