Ostatnia odsłona "Jazzowego Elbląga 2023" z udziałem dwóch pokoleń jazzmanów

Artystów różnych generacji, związanych z Elblągiem, spotkało ostatnie zaproszenie na jam session wydane przez Stowarzyszenie Laboratorium Sztuki i Klub Środowisk Twórczych. Wystąpią na nim Bartek Krzywda, który zasiądzie do pianina, a także Artur Olewniczak, który będzie gościł na puzonie. Kamil Hajduk obejmie kontrabas, a Michał Korsak – perkusję.

Podczas całego projektu, na scenie pojawiło się 13 koncertów jazzowych, w których zagrali artyści reprezentujący młode i średnie pokolenie polskich muzyków jazzowych. Wśród nich byli zarówno ci, którzy są już dobrze znani i zajmują wysokie pozycje w rocznym rankingu Jazz Forum, jak i ci, którzy nadal są studentami polskich Akademii Muzycznych czy studiów podyplomowych za granicą. W ramach tego projektu celowo nie opisano dokładnie dorobku artystów biorących udział w poszczególnych sesjach, aby nie faworyzować nikogo, zwłaszcza że młodsze pokolenie jazzmanów dopiero tworzy swoje portfolio muzyczne.

Stowarzyszenie Laboratorium Sztuki i Klub Krypta składają podziękowania dla wszystkich uczestników za wspólne jam session. Było to pełne emocji i muzycznych niespodzianek doświadczenie. Wyrażają też smutek z powodu braku dalszego finansowania tej udanej inicjatywy muzycznej.

Projekt „Jazzowy Elbląg 2023” otrzymał finansowanie od Samorządu Miasta Elbląg. Wejście na ostatnią jam session jest bezpłatne. Miejsce spotkania: Klub Krypta, data: czwartek 31 sierpnia, godzina: 19.30.