Remont Zw. Jaszczurczego

Miasto otrzymało dofinansowanie na przebudowę ulicy Zw. Jaszczurczego

Prawie dwa miliony złotych dofinansowania udało się uzyskać na przebudowę kolejnej drogi w Elblągu. W związku z celem, którym jest udrożnienie ruchu oraz poprawa bezpieczeństwa, ruszyły już prace. Dotyczą połączenia ul Zw. Jaszczurczego z al. Grunwaldzką. Koszt całej inwestycji to 3 825 494 złote. 

Budowa skrzyżowania oraz przebudowa odcinka drogi Zw. Jaszczurczego to kolejna istotna inwestycja dla Elbląga, która ruszyła w ubiegłym tygodniu. Miasto bowiem przekazało 13 lutego teren budowy wykonawcy robót – firmie MTM z Gdyni. Jak informuje Urząd Miasta, pracę pozwolić mają na udrożnienie ruchu w tej części miasta oraz poprawę bezpieczeństwa. 

W związku z robotami spodziewać się możemy utrudnień w ruchu. Wyłączony został odcinek ulicy Zw. Jaszczurczego od ul. Oboźnej do Placu Grunwaldzkiego. Ponadto w tym miejscu ograniczono także ruch dla pieszych. Przez najbliższe 8 miesięcy w miejscu wykonywane będą prace dotyczące przebudowy sieci gazowej, budowy kanału technicznego oraz rozbudowy oświetlenia.