Kwiecień w Elblągu zapowiada się aktywnie

Wraz z rozpoczęciem kwietnia w Elblągu, startują wiosenne aktywności na świeżym powietrzu. W miniony weekend (1-2 kwietnia) odbyły się już biegi na orientację oraz rowerowa wycieczka. Przez cały miesiąc skorzystać ponadto można z wielu aktywnych atrakcji. 

Aktywne rozpoczęcie miesiąca

W sobotę 1 kwietnia wystartowały o godzinie 10:00 pierwsze biegi w Parku Modrzewie. Celem wydarzenia, było aktywne znalezienie punktów kontrolnych. Uczestnicy mogli zarówno biegać, jak i chodzić lub m.in. maszerować z kijkami. W wydarzeniu brały udział całe rodziny, znajomi oraz osoby indywidualne. W niedzielę natomiast grupa rowerzystów próbowała zlokalizować pomosty bągardzkie. Dawniej to one bowiem umożliwiały pokonanie rzeki Dzierzgoń. Uczestnicy przejażdżki wystartowali o godzinie 10:00 spod napisu Elbląg przy ulicy Wodnej. 

Aktywnie na co dzień

Aktywne spędzanie czasu w Elblągu możliwe jest każdego dnia. W kwietniu skorzystać można m.in. z aqua fitnessu, odbywającego się w każdy piątek i sobotę. Ponadto codziennie aktywnie czas zaplanować można w Centrum Rekreacji Wodnej. Fani gier zespołowych, takich jak piłka nożna, ręczna czy koszykówka lub osoby chętne pojeździć na rolkach bądź wrotkach, skorzystać mogą również z Toru Kalbar.