Elbląg świętuję Dzień Ziemi. Jakie przygotowano wydarzenia? 

Dzień Ziemi to ważne święto, które przypomina nam m.in. o szacunku do naszej planety. To bowiem jedyne miejsce, w którym żyjemy my i będą funkcjonować dalsze pokolenia. Dlatego też miasto skupia się na utrzymaniu dużej ilości zieleni. Z okazji zbliżającego się Dnia Ziemi zaplanowano na czwartek i piątek również proekologiczne wydarzenia. 

Dzień Ziemi w Elblągu

Obchody Dnia Ziemi w Elblągu rozpoczęły się już dzisiaj (20 kwietnia) o godzinie 9:00. W Sportowej Szkole Podstawowej nr 3 bowiem odbyło się wręczenie nagród zaangażowanym w działalność ekologiczną uczniom i uczennicom. To nie tylko okazja do nagrodzenia postaw młodych przyrodników, ale również na zaprezentowanie ich pomysłów szerszemu gronu. Departament Ochrony Środowiska UM przygotował na ten cel także prezentację, dotyczącą ochrony środowiska, która jest fundamentem turnieju ekologicznego dla klas 6-8 w elbląskich szkołach podstawowych.  

Jutro natomiast przedszkolaki z placówki przy ulicy Mielczarskiego zaangażowane zostaną w sadzenie drzew z prezydentem Elbląga. Drzewa takie jak świerk, magnolia, śliwa wzbogacą zarówno teren Przedszkola nr 18, jak i pobliskiej Szkoły Podstawowej nr 14. Ponadto po posadzeniu drzewek ruszy w placówce przedszkola internetowa mapa nasadzeń, na której będą oznaczane zrealizowane oraz planowane nasadzenia drzew na terenie całego Elbląga. Mapa dostępna ma być od 21 kwietnia na dedykowanej stronie internetowej.