Czy powstanie nowa siedziba komendy policji?

Policjanci w Elblągu od dłuższego czasu ubiegają się o możliwość wybudowania nowego budynku Komendy Miejskiej Policji w Elblągu. Co prawda widać już pewne postępy, jednak budowa jeszcze się nie zaczęła i na pewni nie zacznie się w tym roku, gdyż brakuje na to funduszy. Do tej pory udało się uzyskać pozwolenie na budowę oraz stworzono jej plan z zaznaczeniem jak miałby wyglądać powstający budynek. Jednak rozwój wydarzeń stanął na tym etapie. Policjanci mieli nadzieję na budowę w tym roku, jednak z planów zagospodarowania środków policji KWP wynika, że nie będzie to możliwe. W budżecie zamówień publicznych znalazły się natomiast takie budowy jak posterunki w Jezioranach, Pasymiu i Tolkmicku oraz komenda w Ostródzie.

Co z komendą policji w Elblągu?

Nie bez powodu wielu policjantów zastanawia się więc kiedy będzie możliwa budowa nowej siedziby. Tak naprawdę obecnie trudno odpowiedzieć na to pytanie, gdyż często wyłaniają się ważniejsze potrzeby, na które należy przeznaczyć środki. Mimo, że już wiele lat można usłyszeć o projekcie budowy nowej komendy przy ulicy Lotniczej, to jednak nie są to jeszcze konkretne i sprecyzowane plany. Dotychczas rada miejska zgodziła się na budowę obiektu w wyznaczonym miejscu i przekazała na ten cel wspomnianą wyżej działkę przy ulicy Lotniczej. Miało to miejsce w roku 2019, natomiast dwa lata później, w roku 2021 opracowano plan budynku i zagospodarowania przestrzennego oraz uzyskano pozwolenie na budowę.

Dlaczego nowa komenda jest potrzebna

Na uwagę zasługuje fakt, że dotychczasowe obiekty będące w posiadaniu policji (znajdujące się przy ulicy Królewieckiej oraz alejach Tysiąclecia) już od dłuższego czasu nie spełniają wymaganych standardów, co daje nadzieję na szybkie uregulowanie kwestii budowy. Planowane od kilku lat zmiany nie są więc jedynie kwestią lepszego umiejscowienia, czy wygodniejszego budynku, ale raczej spełnienia wszelkich norm jakie obiekt komendy policji powinien spełniać.