70-letni mieszkaniec Elbląga blisko utraty pieniędzy na skutek internetowego oszustwa

Na początku było zainteresowanie możliwością zarobku. Mieszkaniec Elbląga w wieku 70 lat, posiadacz komputera i konta bankowego, natrafił na reklamę online dotyczącą inwestowania. Skierowanie uwagi na tę reklamę otworzyło mu drogę do potencjalnej finansowej zguby, ponieważ przyciągnęło uwagę nieetycznych „doradców finansowych”. Kiedy skontaktowali się z nim, twierdzili, że pomogą mu łatwo i szybko pomnożyć kapitał.

Jednakże, podróż ku pozornej fortunie została przerwana przez interwencję systemu bankowego i zaangażowanie pracowników banku oraz policyjnej asysty. Pierwszym ostrzeżeniem dla mężczyzny był fakt, że jego konto bankowe zostało zablokowane z powodu działalności sugerującej nieautoryzowany dostęp. To wydarzenie sprowokowało 70-latka do odwiedzenia lokalnego oddziału jego banku, aby przywrócić normalne funkcjonowanie konta.

Po dotarciu do banku, starszy człowiek znalazł się w obliczu serii dociekliwych pytań ze strony jednej z pracownic. Jej obawy co do potencjalnego oszustwa skłoniły ją do wezwania policji. Funkcjonariusze, którzy odpowiedzieli na wezwanie, wyjaśnili mężczyźnie, z jakim zagrożeniem miał do czynienia. Ponadto podjęli też kroki, aby powiadomić rodzinę 70-latka o sytuacji i pomóc mu w procesie zabezpieczenia nowego konta bankowego oraz zmiany numeru telefonu.

Niezwykle czujna postawa pracowników banku i szybka reakcja policji zapobiegły utracie oszczędności przez seniora. Ta historia służy jako ostrzeżenie dla innych, którzy mogą być pokuszeni przez obietnice szybkich zysków i prostych sposobów na pomnożenie swojego kapitału.