Święto Książki w Bibliotece: Integracja i Pasja Czytelnicza

W Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich, podopieczni z Środowiskowego Domu Samopomocy w Przezmarku odwiedzili Gminną Bibliotekę Publiczną w Komorowie Żuławskim. Wizyta ta miała na celu nie tylko uczczenie święta literatury, ale także promowanie integracji społecznej oraz rozwijanie pasji czytelniczej wśród uczestników. Spotkanie umożliwiło uczestnikom zapoznanie się z codzienną pracą bibliotekarza, poznanie funkcjonowania nowoczesnej biblioteki oraz wspólne czytanie fragmentów ulubionych książek, co stało się punktem wyjścia do inspirujących dyskusji. Była to również świetna okazja, aby nowe osoby mogły zapisać się do biblioteki i korzystać z jej zasobów.

Nieoceniona wartość literatury

Dla wielu uczestników, wizyta w bibliotece była nie tylko sposobem na spędzenie czasu, ale również szansą na rozwijanie wyobraźni i odkrywanie nowych światów. Wdzięczność dla pani dyrektor Beaty Krajewskiej – Wąsik była wyrażona za serdeczne przyjęcie i profesjonalne zorganizowanie całego wydarzenia, które z pewnością pozostawiło trwały ślad w pamięci uczestników.

Spotkanie pokoleń i środowisk

Wydarzenie to pokazało, jak wielką moc ma literatura w łączeniu różnych pokoleń i środowisk. Dzięki książkom możliwe jest nie tylko poszerzanie horyzontów, ale także budowanie więzi i wspólnoty. Takie inicjatywy są niewątpliwie wartościowe i zasługują na kontynuację, aby nadal inspirować kolejne pokolenia do odkrywania potęgi słowa pisanego.

Książki nie tylko uczą i bawią, ale również jednoczą ludzi, tworząc przestrzeń do wymiany myśli i poglądów.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Elblągu