ZUS uznał mężczyznę bez ręki za…zdolnego do pracy i odebrał rentę

1298
Wyświetleń

To już kolejna sprawa, w której mocno zastanawiające są decyzje lekarzy orzeczników ZUS. Tym razem mężczyzna, który w dzieciństwie uległ wypadkowi i stracił rękę został uznany za…zdrowego i zdolnego do pracy!

Od dłuższego czasy opisujemy drastyczne przypadki ciężko chorych elblążan, którzy przez lekarzy orzeczników ZUS zostali uznani za…zdrowych i zdalnych do pracy. Tak było w przypadku Pana Mirosława, tracącego wzrok, którego ZUS uznał za zdolnego do pracy w zawodzie kierowcy!

O tym więcej pisaliśmy tu: http://fakty.elblag.pl/zus-nadal-uzdrawia-ciezko-chorych-elblazan-mezczyzna-tracacy-wzrok-moze-pracowac-jako-kierowca/

Natomiast historię ciężko chorego Pana Mariusza, którego ZUS pozbawił renty  i uznał za zdrowego opisywaliśmy tu: http://fakty.elblag.pl/elblazanin-pozywa-do-sadu-zus-zaklad-cudownie-go-uzdrowil-i-wyslal-do-pracy/

Tym razem jak nas informuje Pani Małgorzata, jej mąż – który w wypadku stracił rękę, został przez ZUS uznany za zdrowego, zdolnego do pracy i pozbawiony renty.

„Czytałam wasze artykuły w związku z ZUS. Mój mąż w tamtym roku również został „cudownie uleczony” i całkowicie zdolny do pracy pomimo iż nie ma lewej reki. Dziwne, według nich ręka ma odrosnąć? Czy oni by chcieli być tak całkowicie zdolni do pracy? Wątpię. A swoja decyzję podpierali tym, że jak ma Pan troje dzieci, żonę, prawo jazdy, ukończył zawodówkę może Pan iść do pracy. Tylko nie pomyśleli kto da mu pracę bądź ile byłby w stanie popracować i po jakim czasie zaczął mieć problemy zdrowotne? Po odwołaniu też nic z tego. Ludzie na komisji prosto w oczy powiedzieli, że mąż jest całkowicie niezdolny do pracy, a jednak orzeczenie przysłali przeczące. To jest niepojęte co dzieje sie w tym ZUS!” – pisze Pani Małgorzata.

Jak udało nam się ustalić, mąż naszej Czytelniczki stracił lewą rękę w wypadku, jako dziecko. Przez ponad 6 lat otrzymywał z tego tytułu rentę, która jednak teraz została mu teraz nagle odebrana. W tej sprawie będziemy interweniowali w ZUS w Olsztynie.

Widzisz coś niepokojącego? Coś Cię denerwuje, drażni, masz jakiś problem? Pisz do nas na adres: faktyredakcja@gmail.com . Każdemu gwarantujemy anonimowość!

ZUS uznał mężczyznę bez ręki za…zdolnego do pracy i odebrał rentę

O Autorze
-

Możesz użyć tych tagów i atrybutów HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>