Znany ekolog i podróżnik Dominik Dobrowolski odwiedził Elbląg

10 sierpnia 2016 07:04
More videos
722
Wyświetleń
   

Podróżnik Dominik Dobrowolski przygotował niezwykły projekt edukacji ekologicznej. W sierpniu okrąży na swoim rowerze Polskę w ramach akcji Cycling Recycling. Przejedzie ponad 2 tys. km, odwiedzi kilkadziesiąt miejscowości.

Rowerzysta odwiedził również 9 sierpnia (wtorek) Elbląg. W tym dniu o godz. 10.00 na Starym Rynku przy Ratuszu Staromiejskim odbyło się spotkanie z dziennikarzami na temat przebiegu wyprawy oraz ochrony środowiska i zdrowia ludzi przed elektrośmieciami.

Wspólnie z lokalnymi samorządami, mediami i organizacjami społecznymi organizowana będzie akcja informacyjna i edukacyjna, zachęcająca do przyjaznych środowisku zachowań, w tym zbiórki oraz recyklingu elektroodpadów i baterii. Dodatkowo w 10 wybranych miastach będą zorganizowane akcje zbiórki zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego oraz konferencje prasowe.

Wyprawa rozpoczęła się we Wrocławiu 1 sierpnia, tu też planowana jest meta – 21 sierpnia. Trasa, spotkania, akcje, konferencje prasowe, zdjęcia – to wszystko jest na bieżąco zamieszczane na stronie www.cycling-recycling.eu.

Wyprawa „Cycling Recycling” ma charakter otwarty, tzn. na dowolnych jej odcinkach można się dołączyć i wspólnie przejechać wybraną trasę. W ramach projektu rusza także w całej Polsce akcja bezpłatnego odbierania dużych elektrośmieci, np. lodówek, kuchenek, pralek i zmywarek. Szczegóły na www.decydujesz.pl.

Zbiórkę i recykling elektroodpadów zapewniają Remondis Electrorecycling i Electro-System Organizacja Odzysku.

O Autorze
-

Możesz użyć tych tagów i atrybutów HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>