Znane nazwiska na liście Koalicji Obywatelskiej

1083
Wyświetleń

W okręgu elbląskim Koalicja Obywatelska wystawia do wyborów parlamentarnych 16 kandydatów i zapowiada walkę o wprowadzenie czterech swoich posłów do sejmu. Liderem listy jest Jacek Protas, szef PO w regionie. Zaskoczeniem może być ”dwójka” – informuje Radio Olsztyn.

Elżbieta Gelert, obecna posłanka i dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu znalazła się dopiero na trzecim miejscu listy wyborczej.

- Poseł Elżbieta Gelert, która zawsze była na drugim miejscu ustąpiła tego miejsca kandydatce z Iławy, przewodniczącej sejmiku samorządowego Bernadetcie Hordejuk. Szansa, że Iława może zawalczyć o swojego posła mobilizuje wyborców do głosowania na naszą listę – powiedział senator Jerzy Wcisła, który jest kandydatem Koalicji Obywatelskiej do Senatu.

Czwórką jest poseł Piotr Cieśliński. Listę zdominowali działacze PO, wśród nich są też samorządowcy Antoni Czyżyk i Miron Sycz.Jest również były prezes EPEC w Elblągu – Łukasz Piśkiewicz.

Na liście znalazły się również: kandydatka Nowoczesnej Katarzyna Królak z Morąga i Andżelika Domańska z Partii Zielonych z Elbląga. Nie ma przedstawiciela Inicjatywy Polskiej.

Lista wyborcza Koalicji Obywatelskiej w okręgu elbląskim:

1 Protas Jacek
2 Hordejuk Bernadeta
3 Gelert Elżbieta
4 Cieśliński Piotr
5 Dembek Ewa
6 Królak Katarzyna
7 Janicki Marian
8 Dziąg Leszek
9 Zabłocka Elżbieta
10 Czyżyk Antoni
11 Kowalski Ryszard
12 Janczewska Krystyna
13 Borkowski Marek
14 Domańska Angelika
15 Piśkiewicz Łukasz
16 Sycz Miron

Znane nazwiska na liście Koalicji Obywatelskiej

O Autorze
-

Możesz użyć tych tagów i atrybutów HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>