Znajdź godnych zaufania lokatorów i ciesz się zyskiem ze swojej nieruchomości

6608
Wyświetleń

Posiadanie nieużytkowanego osobiście mieszkania to okazja do tego, by zasilić swój budżet regularnymi wpływami. Wymaga to jednak pewnych przygotowań, a także odpowiednio skutecznych działań promocyjnych. Ponadto, jak z każda inną sytuacją, w której powierzamy komuś swoją własność, wiązać się z tym może pewne ryzyko. Z jednym i drugim można jednak sobie poradzić.

Odpowiednie przygotowanie oferty gwarantuje zainteresowanie

Żeby zainteresować potencjalnych najemców, musimy zrobić coś więcej, niż tylko wymienić wszystkie cechy danego lokalu w postaci powierzchni, rozkładu pomieszczeń, wyposażenia, lokalizacji czy otoczenia. Zanim przystąpimy do fotografowania jego wnętrza, należy się nim w odpowiedni sposób zająć. Wysprzątanie jest bardzo ważne, ale to nie wszystko. Jeśli do tej pory było ono przez kogoś zamieszkane, należy usunąć ślady jego personalizacji w postaci np. osobistych pamiątek czy niektórych ozdób. Wyniesienie części wyposażenia także jest wskazane. Pozwoli to uzyskać efekt większej przestrzeni, zawsze robiący dobre wrażenie. Nie zapomnijmy też o należytym doświetleniu.

Treść ogłoszenia będzie w dużej mierze zależna od tego, do kogo będziemy je kierowali. Co innego będzie istotne dla grupy studentów szukających dla siebie miejsca na najbliższy semestr, a co innego dla rodziny zamierzającej pozostać w tym miejscu na dłuższy czas. Wybór takiej grupy docelowej zależy wielu czynników, m.in. od powierzchni i lokalizacji oferowanego pod wynajem mieszkania. A w jakim miejscu naszą ofertę zamieścić? Tam, gdzie najłatwiej o duże grono potencjalnych odbiorców, a więc w zapewniającym odpowiedni zasięg serwisie ogłoszeniowym, takim jak np. okeno.pl.

Umiejętnie rozmawiajmy z potencjalnymi lokatorami

Część z osób, które mogłyby zaoferować mieszkania do wynajęcia, obawia się problemów. Słyszało się przecież tu i ówdzie o przypadkach, gdy lokatorzy przestawali płacić czynsz, narobili długów i strat, a ze względu na ustawę o ochronie lokatorów właściciel miał problem z ich eksmisją. Prawdopodobieństwo, że padniemy ofiarą podobnej sytuacji nie jest duże. Jeśli jednak mamy jakieś podejrzenia, że osoby, które przyszły obejrzeć mieszkanie mogą sprawiać problemy, postarajmy się tak prowadzić rozmowę, aby w jej trakcie powiedziały nam o sobie jak najwięcej. Dobrze, jeśli uzyskamy przynajmniej odpowiedzi na pytania gdzie mieszkają do tej pory i czy jest to wynajmowane mieszkanie, od jak dawna, a także jakie są powody planowanej wyprowadzki. Każda dodatkowa informacja będzie istotna i pomoże nam ocenić ewentualne ryzyko. Ważna jest także odpowiednio skonstruowana umowa najmu i szczegółowy protokół zdawczo-odbiorczy, oraz stałe monitorowanie stanu lokalu i wpływania należności.

Najważniejsze pozostaje więc dobrze przygotowane ogłoszenie. Ono pozwoli nam na skuteczną promocję naszej oferty, a to z kolei przełoży się na duże grono zainteresowanych. Wówczas będziemy mogli bez większego żalu dokonywać selekcji potencjalnych lokatorów i oddać klucze tym, którzy budzić będą pełne zaufanie.

Znajdź godnych zaufania lokatorów i ciesz się zyskiem ze swojej nieruchomości

| Złowione w sieci | 0 Comments
O Autorze
-

Możesz użyć tych tagów i atrybutów HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>