Zmarła Zyta Gilowska, była wicepremier i minister finansów

838
Wyświetleń

Dziś w nocy wieku 66 lat zmarła Zyta Gilowska, była wicepremier i minister finansów w rządzie PiS i była członkini RPP. Jej pogrzeb odbędzie się w sobotę w Świdniku o godz. 12 – poinformował Adam Pęzioł, b. wiceminister finansów z czasów, gdy Gilowska kierowała resortem.

„Bratem” dla niej był zarówno Donald Tusk, jak i Jarosław Kaczyński. Nigdy nie stroniła od odważnych deklaracji i takich samych czynów. Dziś zmarła prof. Zyta Gilowska. Była wicepremier, minister finansów i członek Rady Polityki Pieniężnej. Prawdziwa „żelazna dama” polskiej polityki.

W ostatnich latach Gilowska odsunęła się od bieżącego życia politycznego. Do takiej decyzji skłoniły ją powracające kłopoty ze zdrowiem. Z wrodzoną wadą serca zmagała się od lat. Na początku października 2013 roku zrezygnowała z zasiadania w Radzie Polityki Pieniężnej.

Wcześniej, w 2008 roku, ku zaskoczeniu wielu, złożyła mandat poselski. Także wtedy tłumaczyła to powodami zdrowotnymi. Zdobyła go zaledwie rok wcześniej, startując z list Prawa i Sprawiedliwości. To właśnie z tą partią była najbliżej związana w ostatnich latach życia. Była jednym z głównych doradców ekonomicznych Jarosława Kaczyńskiego.

Więcej na ten temat można przeczytać na onet.pl

Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta

Zmarła Zyta Gilowska, była wicepremier i minister finansów

O Autorze
-

Możesz użyć tych tagów i atrybutów HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>