Zmarł Andrzej Niemczyk, były trener reprezentacji Polski

798
Wyświetleń

Jak przekazał w czwartek Polski Związek Piłki Siatkowej, zmarł trener Andrzej Niemczyk. Były selekcjoner reprezentacji Polski siatkarek miał 72 lata. Od lat zmagał się z nowotworem.

O śmierci Andrzeja Niemczyka poinformował na swoim oficjalnym profilu na Twitterze Polski Związek Piłki Siatkowej. Informację o śmierci legendarnego trenera przekazała córka Małgorzata Niemczyk.

Andrzej Niemczyk był siatkarzem, grał w reprezentacji Polski, ale największe sukcesy odnosił jako trener. Od wielu lat był związany z drużynami kobiecymi. Pierwsze podejście do narodowej żeńskiej kadry miał w 1975 roku. Wprawdzie nie zdobył z nią żadnych medali, ale na mistrzostwach Europy zajął czwarte miejsce. Znacznie lepiej poszło mu niespełna 30 lat później. Wówczas w 2003 roku, a potem jeszcze dwa lata później doprowadził Polki do złota na mistrzostwach Starego Kontynentu.
foto: Jastrząb Post

Zmarł Andrzej Niemczyk, były trener reprezentacji Polski

O Autorze
-

Możesz użyć tych tagów i atrybutów HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>