Złodzieje okradli…elbląskich policjantów. Z policyjnego parkingu wyprowadzili samochód

12178
Wyświetleń

Ze strzeżonego parkingu policyjnego w Elblągu złodzieje ukradli auto warte 250 tys. zł. Samochód był zabezpieczony do jednej ze spraw.

Policyjny parking w Elblągu, na który trafiają auta zatrzymane do spraw karnych, znajduje się na obrzeżach miasta. Jest oświetlony i ogrodzony płotem. Wyjechać i wjechać można na niego tylko przez stróżówkę. Mimo to tydzień temu złodzieje ukradli policjantom range rovera wartego 250 tys. zł.

Samochód był zabezpieczony do jednej ze spraw prowadzonych przez policję w Pasłęku.

– Było to najdroższe auto, jakie było na tym parkingu. Wszystko rozumiem, ale jak można okraść policję? – mówi rozmówca tvp.info z elbląskiej policji.

„Wściekły komendant”

Zuchwałą kradzieżą zdziwiony był też nadinspektor Jarosław Szymczyk, komendant główny policji. Podczas wideokonferencji z komendantami wojewódzkimi poruszył sprawę kradzieży auta.

– Nie była to miła rozmowa – opowiada nasz rozmówca. – Szymczyk nie mógł uwierzyć, że policja dała się okraść – dodał.

Według informacji tvp.info złodzieje dostali się na strzeżony parking przez siatkę, którą rozcięli. Następnie włączyli stojącego range rovera i jakby nigdy nic wyjechali nim przez dziurę w płocie.

– Było takie zdarzenie, ale nie wiele mogę powiedzieć, ponieważ prowadzimy w tej sprawie czynności – mówi Jakub Sawicki z zespołu prasowego Komendy Miejskiej Policji w Elblągu. – Zatrzymaliśmy już do tej sprawy dwie osoby – dodał.

Auta póki co nie udało się odzyskać.

źródło: TVP Info

Złodzieje okradli…elbląskich policjantów. Z policyjnego parkingu wyprowadzili samochód

O Autorze
-

Możesz użyć tych tagów i atrybutów HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>