Zdążyć przed tragedią. Tak koczują bezdomni w Elblągu /zdjęcia/

638
Wyświetleń

W związku ze spadkiem temperatury powietrza i pogorszeniem warunków atmosferycznych zwiększono częstotliwość wyjazdów w poszukiwaniu osób bezdomnych.

Strażnicy miejscy wspólnie z pracownikami Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej kontrolują miejsca, w których mogą przebywać bezdomni. Również samym mieszkańcom nie jest obojętny los bezdomnych, ponieważ coraz częściej informują odpowiednie służby o takich osobach i miejscach. Niekiedy zdarzają się legowiska, do których bez informacji od mieszkańców ciężko byłoby dotrzeć.

W poniedziałek, 26.11. skontrolowano takie miejsce dzięki osobie, która podczas interwencji wskazała je strażnikom. Poinformowała, że od pewnego czasu przebywa tam dwóch mężczyzn i kobieta. Na miejscu zastano te osoby, poinformowano o możliwości skorzystania z pomocy poszczególnych instytucji oraz sporządzono dokumentację dotyczącą wsparcia tych osób. Niestety bardzo często jest tak, że bezdomni odmawiają jakiejkolwiek pomocy i chcą radzić sobie sami.

– Dlatego, jeśli znasz miejsca, w których przebywają osoby bezdomne, potrzebujące pomocy poinformuj Straż Miejską 986, Policję 997 lub Centrum Zarządzania Kryzysowego 55 239 30 40. W ciągu dwóch dni takich objazdów ujawniono 8 legowisk typowych dla bezdomnych i zastano 6 osób, które w chwili kontroli odmówiły pomocy – mówi Karolina Wiercińska ze Straży Miejskiej w Elblągu.

 

w terenie

w terenie

w terenie

w terenie

w terenie

Zdążyć przed tragedią. Tak koczują bezdomni w Elblągu /zdjęcia/

O Autorze
-

Możesz użyć tych tagów i atrybutów HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>