Zbieżność projektów Rządu PIS i wcześniejszych propozycji Edmunda Szweda

4926
Wyświetleń

Rewolucja w wychowaniu fizycznym w szkole? Tegoroczne plany rządu w dziedzinie sportu są z entuzjazmem przyjmowane przez środowisko sportowe, nareszcie ktoś zwrócił uwagę na konieczność inwestycji w sport poprzez edukację sportową od najmłodszych lat. Jednym z pomysłów prezentowanych przez rząd B. Szydło są Delfinki przy każdej szkole. Nowość? Nie….. Mówił o tym już Edmund Szwed.

Rok 2014. Wybory samorządowe w Elblągu. Edmund Szwed, kandydat Obywatelskiego Elbląga na prezydenta miasta ogłasza swój Program Naprawy Elbląga – czyli deklarację zmian, jakie należy przeprowadzić w naszym mieście.

W programie tym możemy przeczytać, że kandydaci Obywatelskiego Elbląga podejmą działania, aby przy każdej szkole w naszym mieście powstały baseny, tzw. „delfinki” – „zakryte, tanie w wykonaniu, dostępne przez cały rok. Od rana do godz. 16.00 zajęcia na nich będą prowadzone w ramach lekcji wf, natomiast w godzinach od 16:00 do 22:00 z basenu będą mogli korzystać za darmo okoliczni mieszkańcy”.

Rok 2016. Luty. Ministerstwo Edukacji Narodowej ogłasza zmiany w systemie wychowania fizycznego polskich uczniów. W ramach programu przewidziana jest również budowa lub modernizacja sal gimnastycznych, a w ramach pilotażowego programu „Delfinek” – budowa przyszkolnych pływalni dla uczniów szkół podstawowych.

Jak więc widać, projekty rozwoju sportu i wychowania fizycznego uczniów, o których dużo wcześniej mówił i przygotowywał do realizacji Edmund Szwed, teraz będą realizowane przez rząd premier Beaty Szydło. Co na to sam zainteresowany? Postanowiliśmy zapytać o to Edmunda Szweda.

„Wiadomość przyjąłem entuzjastycznie, choć z nutą lekkiej goryczy. Okazuje się kolejny raz, najtrudniej być bowiem wizjonerem we własnym mieście. Moje pomysły i projekty, także zgłaszane w czasie kampanii wyborczej, były wyszydzane, lekceważone. Elbląscy „mentorzy” pozbawieni dobrej woli, albo zdolności rozumowania lub też nie mając jednego i drugiego,  nie pytali mnie,  w jaki sposób  te projekty zrealizuję? Oni z tego szydząc, śmieli się.  Teraz, pytając za Gogolem „z kogo się śmiejecie”? Okazało się,  śmieli się z  samych siebie. Mówiłem wówczas, że mam na moje projekty odpowiednie rozwiązanie. Teraz minister sportu ogłasza właśnie takie założenia do zmian w sposobie wychowania fizycznego uczniów, które ja już podnosiłem wcześniej. Zastanawiam się, co czują w tym momencie moi krytyczni oponenci?” – mówi Edmund Szwed. – „Nie wiem któremu elbląskiemu posłowi PiS zawdzięczam to, że moja ulotka programowa trafiła do centrali Prawa i Sprawiedliwości. I zapewniam, że nie chodzi mi o podbudowanie mojego własnego „ego”, ale o to, aby baseny – Delfinki faktycznie zaczęły przy polskich szkołach powstawać.”

ulotka

Dodaje, że cieszy się, iż rząd Prawa i Sprawiedliwości idzie w tym kierunku, do którego od kilku lat przekonywał lokalnych włodarzy i elblążan.

- Ten rząd jest dobry dla zmian w kraju. Jestem pełen nadziei, że będą to dobre zmiany w Polsce – mówi Szwed. – Cieszę się, że z panią premier myślimy bardzo podobnie o ważnych dla naszego kraju sprawach.

Warto dodać, że to nie pierwszy raz, kiedy rząd PiS sięga po podobne rozwiązania, które już zgłaszał Edmund Szwed.

- Mówiłem w moim programie wyborczym o konieczności zmiany sposobu finansowania inwestycji w samorządach oraz zmianach w gospodarowaniu finansami samorządów – mówi Edmund Szwed. – Podobne założenia ogłosiła też premier Beata Szydło.

Można o tym przeczytać tu: http://fakty.elblag.pl/edmund-szwed-od-lat-mam-gotowe-propozycje-o-ktorych-mowi-teraz-beata-szydlo/

Rząd PiS dąży także do stworzenia nowego projektu taniego budownictwa mieszkaniowego w polskich gminach, o którym wcześniej również mówił w swoim programie Edmund Szwed.

Można o tym przeczytać tu: http://fakty.elblag.pl/jest-szansa-na-tanie-mieszkania-dla-kazdego-mowil-juz-o-tym-edmund-szwed/

Przykre, że włodarze Elbląga nie chcieli skorzystać z pomysłów Edmunda Szweda, bylibyśmy dziś pionierami w takich projektach. A dziś co mamy? Miasto dalej zadłużone, a pomysły niedocenione. Pocieszające  jest tylko to, że jednak inni (tym razem rząd PIS), skoro zamierza zrealizować te projekty na szczeblu ogólnokrajowym, znaczy że były i są one rzeczowe i godne wdrożenia w życie dla dobra ogółu.

Zbieżność projektów Rządu PIS i wcześniejszych propozycji Edmunda Szweda

Możesz użyć tych tagów i atrybutów HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>