Zalety bursztynu

943
Wyświetleń

Bursztyn to kopalna żywica z trzeciorzędu, która ma żółtą barwę. Aleczęsto wystepuje też w barwach, mlecznej, zielonej, pomarańczowej a nawet ciemno brązowej.  Słowo bursztyn  kojarzy się z piękną i drogocenną biżuterią. Bursztym to piekny kamień, doczekał się swojej kwintesencji w Bursztynowej Komnacie, której nie można odnaleźć do dziś. Możemy jedynie piękne okazy bursztynowe podziwiać w muzeach lub prywatnych zbiorach. Kupujemy jantar najczęściej w formie biżuterii, ale wykorzystywany jest również w kosmetologii i lecznictwie.

Już w starożytności doceniano jego zalety. Czy tylko chęć tworzenia biżuterii kierowała greckimi i egipskimi kupcami, którzy by zdobyć bursztyn odbywali długie wędrówki nad Morze Bałtyckie? Otóż, w starożytnych grobowcach bardzo rzadko znajdowano biżuterię bursztynową. Natomiast kawałki bursztynu znajdowano pod skórą mumii egipskich. Być może bursztyn służył jako środek konserwujący zwłoki? Prawdopodobnie kupcy znali inne zalety bursztynów. Świadczy o tym fakt iż bursztyn określali jako „kamień życia i zdrowia”.

Zalety bursztynu:

  • Jeśli chcesz zapobiec grypie codziennie rano pij szklankę herbaty z dodatkiem 3 kropli nalewki bursztynowej.
  • Nalewkę możesz wykorzystać do nacierania pleców i klatki piersiowej w celu obniżenia temperatury ciała.
  • Z dobrodziejstw bursztynowej nalewki możesz skorzystać gdy chorujesz na zapalenie płuc, oskrzeli lub osłabienie mięśnia sercowego.
  • Jeśli twój nastrój nie jest w najlepszej formie wetrzyj nalewkę bursztynową w nadgarstek.
  • Jeśli miewasz migrenowe bóle głowy noś opaskę z wszytym bursztynem lub nacieraj skronie nalewką bursztynową.
  • Niektórzy uważają, że bursztyn ma właściwości przeciwnowotworowe. Według tej teorii należałoby nosić naszyjnik bursztynowy by zapobiec chorobie nowotworowej. Jednak medycyna nie potwierdza tej informacji.

bursztyn_th600

Jak przygotować nalewkę bursztynową?

  • 50 g surowego bursztynu

Aby dowiedzieć się czy bursztyn jest surowy potrzyj go i powąchaj. Jeśli poczujesz zapach żywicy to znaczy, że bursztyn nadaje się do przyrządzenia nalewki.

  •  ½ litra spirytusu 96%

Aby sporządzić nalewkę bursztyn należy rozdrobnić. Następnie rozkruszony bursztyn zalać spirytusem. Nalewkę odstawić w ciepłe miejsce. Często należy mieszać całą zawartość. Po 2 tygodniach nalewka nadaje się do użycia. Po zużyciu nalewki bursztyn można zalać drugi raz.

Kiedy stosować bursztynową nalewkę?

Herbata z dodatkiem nalewki bursztynowej wspomoże nasz organizm podczas grypywspomaga nasz organizm. Zaś w przypadkach zmęczenia i bólów głowy, należy stosować nalewkę od zewnątrz, smarując nią kark.

Już w starożytności uważano go za panaceum na wiele dolegliwości. Wierzono, że kontakt bursztynu z ciałem zapewniał młody wygląd przez wiele lat. Nawiązując do tradycji z dawnych wieków właśnie, ząbkującym niemowlętom na szyje zakłada się bursztynowe naszyjniki – gryząc je, zyskują ulgę, gdyż zawarty w bursztynie kwas działa przeciwbólowo i przeciwzapalnie.

źródło: www.polki.pl

 

Zalety bursztynu

O Autorze
-

Możesz użyć tych tagów i atrybutów HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>