Zakatował kobietę na imprezie. Prokuratura zakończyła dochodzenie

517
Wyświetleń

To miało być spotkanie towarzyskie w gronie znajomych a zakończyło skatowaniem kobiety. Ofiara zmarła na miejscu. Oskarżonemu grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Jak informuje Prokuratura Okręgowa w Elblągu, zakończono właśnie śledztwo w sprawie spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu kobiety skutkującym jej zgonem, to jest o czyn z art. 156 § 3 w zw. z art. 156 § 2 kk oraz o czyn z art. 207 § 1 kk.

Do zdarzenia doszło w nocy z 22 na 23 maja 2017r. na ternie gminy Ostróda. Pokrzywdzona zamieszkująca wspólnie z oskarżonym, podczas towarzyskiego spotkania, po wspólnie spożytym alkoholu, została brutalnie pobita przez Zbigniewa S.

Zgodnie z treścią opinii biegłego z zakresu medycyny sądowej zgon pokrzywdzonej nosił cechy śmierci nagłej. Pokrzywdzona miała rany tłuczone na ciele, sińce, złamania, a szczególnie obrażenia czaszkowo mózgowe z krwiakiem podtwardówkowym, które były bezpośrednią przyczyną jej śmierci.

Podejrzany przesłuchany w sprawie nie przyznał się do popełnienia przestępstwa. Sprawa zostanie rozpoznana przez Sąd Okręgowy w Elblągu, gdzie został wysłany wobec Zbigniewa S. akt oskarżenia.

Za czyn z art. 156. § 3 kk polegający na spowodowaniu ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, którego następstwem jest śmierć człowieka sprawca podlega karze pozbawienia wolności od lat 5, karze 25 lat pozbawienia wolności albo karze dożywotniego pozbawienia wolności.

Zakatował kobietę na imprezie. Prokuratura zakończyła dochodzenie

O Autorze
-

Możesz użyć tych tagów i atrybutów HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>