Wypadek samolotu wojskowego pod Pasłękiem. Pilot nie przeżył!

6729
Wyświetleń

W nocy z czwartku na piątek we wsi Sakówko niedaleko Pasłęka (województwo warmińsko-mazurskie) rozbił się wojskowy myśliwiec MiG- 29 – informuje TVN24.

- Przyczyna katastrofy nie jest znana – poinformowało portal tvn24.pl Rządowe Centrum Bezpieczeństwa.

Do katastrofy doszło około godziny 2 w nocy. Z informacji podanych przez Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wynika, że samolot rozbił się na nieużytkach rolnych. Pilot nie przeżył.

c9ecc13d-e443-4f46-a705-95cc16001338

fot. TVN24

Jak podkreślił oficer dyżurny Rządowego Centrum Bezpieczeństwa, pilot samolotu katapultował się, ale nie przeżył katastrofy. Został znaleziony martwy w odległości 200 metrów od samolotu. Maszyna, po uderzeniu w ziemię, zapaliła się. Na miejscu wciąż pracują służby ratownicze, straż pożarna i funkcjonariusze policji.

30446-1444-katastrofa-miga-29-0-3

fot. glospasleka.pl

Informację o katastrofie lotniczej MiG-29 potwierdził także oficer prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Elblągu, młodszy brygadzista Krzysztof Karolkiewicz. Samolot MiG-29 należał do 22. Bazy Lotnictwa Wojskowego w Malborku.

„Tragicznie zmarły pilot posiadał ponad 850 godzin wylatanych w powietrzu w tym ponad 600 godzin na MiG-29, na których pełnił dyżury bojowe. Wielokrotnie brał udział w krajowych i międzynarodowych ćwiczeniach” – podało Ministerstwo Obrony Narodowej.

Źródło: TVN24

Fot. zdjęcie poglądowe.

Wypadek samolotu wojskowego pod Pasłękiem. Pilot nie przeżył!

O Autorze
-

Możesz użyć tych tagów i atrybutów HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>