Wypadek na „siódemce”. Przewróciła się ciężarówka przewożąca kontener morski /zdjęcia/

1883
Wyświetleń

Jak informują strażacy z Nowego Dworu Gdańskiego na drodze nr 7, na wysokości Kmiecina doszło do nietypowego wypadku. Przewróciła się ciężarówka, która przewoziła potężny kontener morski.

– Chwile po godzinie 14.00 nasza jednostka została zadysponowana do wypadku drogowego z udziałem pojazdu ciężarowego przewożącego kontener morski na wysokości miejscowości Kmiecin, droga objazdowa trasy nr 7. Ruch w tym miejscu jest zablokowany policja wyznaczyła objazd przez Nowy Dwór Gdański. Na miejscu zdarzenia pracują trzy zastępy z JRG Nowy Dwór Gdański jeden zastęp z OSP Nowy Dwór Gdański policja oraz ZRM – informuje Straż Pożarna z Nowego Dworu Gdańskiego

Kierowca ciężarówki nie dostosował prędkości do warunków panujących na jezdni, co doprowadziło do utraty panowania nad pojazdem.

– Następnie w wyniku gwałtownego skrętu, wyładowana skrzynia ładunkowa (kontener morski) na ciągniku siodłowym przewróciła się. Ekipa pogotowia przetransportowała kierowcę na obserwację do pobliskiego szpitala – mówi asp. Sztab. Sebastian Białachowski, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Gd.

    

fot. OSP Nowy Dwór Gdański

 

Wypadek na „siódemce”. Przewróciła się ciężarówka przewożąca kontener morski /zdjęcia/

O Autorze
-

Możesz użyć tych tagów i atrybutów HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>