Wybory samorządowe w całym kraju wygrywa Prawo i Sprawiedliwość

1652
Wyświetleń

To pierwsze, szczątkowe wyniki wyborów samorządowych, jakie podał TVN24 na podstawie badania exit poll (badania sondażowe na wyborcach). Na oficjalne wyniki musimy jeszcze poczekać, nawet do wtorku.

Wyniki sondażowe:

PiS – 32,3 proc.

Koalicja Obywatelska – 24,7 proc.

PSL – 16,3 proc.

Kukiz 15 – 6,3 proc.

Bezpartyjni Samorządowcy – 6,3 proc.

SLD – 5,7 proc.

Wolność – 1,6 proc.

Razem – 1,4 proc.

Ruch Narodowy – 1,2 proc.

Zieloni – 1 proc.

Na razie nie wiadomo jak wyglądają wyniki wyborcze w Elblągu i powiecie. Na takie musimy poczekać przynajmniej do poniedziałku.

Frekwencja w naszym mieście była dość wysoka i wyniosła prawie 37 procent, w skali kraju 42 procent i jest wyższa niż w wyborach samorządowych sprzed czterech lat.

Wybory w naszym mieście przebiegały spokojnie i policja nie odnotowała żadnych znaczących incydentów.

Badania TVN 24 to 2410 ankieterów i 1160 losowo wybranych lokali wyborczych. Od 7 do 21 ankieterzy wyposażeni w identyfikatory, urny i telefony z aplikacją prosili osoby biorące udział w wyborach o wypełnienie ankiety w ramach badania exit poll. W powstawaniu exit poll biorą udział jednak nie tylko ankieterzy, ale także pracownicy centrum operacji.

 

Wybory samorządowe w całym kraju wygrywa Prawo i Sprawiedliwość

O Autorze
-

Możesz użyć tych tagów i atrybutów HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>