Wszyscy ludzie…Michała Missana. Założenia programowe nie zachwycają

397
Wyświetleń

Michał Missan – kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta miasta zaprezentował swój sztab wyborczy oraz założenia programowe. Niestety po tej prezentacji nie można być optymistycznie nastawionym do wizji rozwoju miasta Michała Missana. Wyszło bardzo słabo.

Michała Missana w w walce wyborczej mają wspierać: Bogumiła Salmonowicz (pedagog), Joanna Jankowska (historyk sztuki, była dziennikarka), Bogusław Tołwiński (triathlonista, nauczyciel), Rafał Kasprzycki (adwokat) i Grzegorz Ciszewski oraz Tomasz Budziński (tegoroczni maturzyści).

Dużo mówiono o wielu sprawach związanych z kulturą i sportem. Na uwagę zasługuje na pewno fakt, że sportem zajmuje się tu Bogusław Tołwiński, który podkreślił iż Miasto (i tu słusznie) powinno więcej środków inwestować w sport dziecięcy i młodzieżowy oraz w rekreację dla mieszkańców. To właściwie najbardziej merytoryczna wypowiedź z tej konferencji.

Jednak nas najbardziej powinien interesować program gospodarczy dla miasta, a przynajmniej jego założenia. Tu niestety nie można być optymistą jeśli chodzi o propozycje kandydata na prezydenta miasta Koalicji Obywatelskiej. Bo te praktycznie są zbiorem „pobożnych życzeń”, przedstawianych przez…adwokata Rafała Kasprzyckiego, męża dyrektor elbląskiego Muzeum – Marii Kasprzyckiej (która z listy Koalicji Obywatelskiej startuje w wyborach do Sejmiku Wojewódzkiego).

Jak przyciągnąć do miasta inwestorów? Według sztabowców Michała Missana jakimiś bliżej nie określonymi ulgami i wsparciem. Zdumienie budzi propozycja aby firmy z Gdańska otwierały w Elblągu swoje biura (jeśli trójmiejscy przedsiębiorcy by chcieli, już by to robili). Mały elbląski biznes ma być wspierany (Jak? Nie wiadomo).

Co dla młodych? Budowa mieszkań komunalnych – jednak bez większych konkretów. Więcej miejsc w żłobkach. Zaś receptą na wszystkie bolączki miasta ma być bliskość Gdańska, z którym kandydat chce współpracować.

Michał Missan podkreślał zaś znaczenie spraw społecznych w mieście. Wymienił …brak nocnej pomocy stomatologicznej, której funkcjonowanie powinno finansować Miasto. Myśli również o stworzeniu etatu dietetyka miejskiego, który układałby jadłospisy uczniom w szkołach.

Jeśli chodzi o sprawy bezpieczeństwa w mieście, to Michał Missan stwierdził, i ma rację, że nic nowego nie powie. Tu zostaną powielone pomysły i projekty radnego Roberta Turleja.

Najgorsza nie jest mizeria tych tez programowych kandydata Koalicji Obywatelskiej ale przede wszystkim brak konkretnych rozwiązań, z których Koalicja Obywatelska chce skorzystać przy ich finansowaniu i realizacji. Dziś już nie wystarczy powiedzieć mieszkańcom „chcielibyśmy…”, powinno być…”. Ten zbiór chęci i życzeń niestety nikogo już nie przekonuje.

Wszyscy ludzie…Michała Missana. Założenia programowe nie zachwycają

O Autorze
-

Możesz użyć tych tagów i atrybutów HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>