W Elblągu ruszył nabór do nowej szkoły sportowej

886
Wyświetleń

Od września 2018 roku w pełnym wymiarze rozpocznie działalność Sportowa Szkoła Podstawowa nr 3 im. Polskich Olimpijczyków w Elblągu przy ul. Agrykola 6, która będzie jednocześnie częścią Wojewódzkiego Ośrodka Szkolenia Piłkarskiego pod patronatem WMZPN.

Kontynuacją Wojewódzkiego Ośrodka będzie nauka w IV Liceum Ogólnokształcącym w Elblągu przy ul. Sienkiewicza.

Elbląg zapewnia w tym momencie najlepszą bazę treningową w naszym województwie. Do dyspozycji Ośrodka będą: 2 pełnowymiarowe hale sportowe, mniejsza hala sportowa, hala z bieżnią tartanową, dwie siłownie, basen z odnową biologiczną, 5 pełnowymiarowych boisk piłkarskich w tym jedno ze sztuczną nawierzchnią, inne obiekty sportowe jak np. Orliki.

Ośrodek zapewnia również najwyższej klasy trenerów będących pod stałym nadzorem szkoleniowym WMZPN i PZPN. Chętni zawodnicy spoza Elbląga, od V klasy Szkoły Podstawowej, będą mogli korzystać z bursy szkolnej. W szkole będzie psycholog sportowy, który oprócz zajęć będzie miał czas dla potrzebujących takiego wsparcia.

Cykl szkolenia dzieli się na trzy etapy:

Klasy I – III Szkoły Podstawowej (10 godzin wychowania fizycznego w tym 7 specjalistycznych z piłki nożnej)
Klasy IV – VIII Szkoły Podstawowej (10 godzin wychowania fizycznego w tym 6 godziny specjalistycznych z piłki nożnej)
Szkoła Średnia (10 godzin wychowania fizycznego w tym 7 godziny specjalistycznych z piłki nożnej) nabór do I klasy i uzupełniający do II klasy.
Do każdej z klas zostanie przyjętych maksymalnie 26 uczniów, którzy oprócz przejścia testów sportowych będą musieli przedstawić oceny z obecnej i wcześniejszej klasy, gdyż wiedza i chęć nauki na dobrym poziomie będzie w tej szkole bardzo istotna.

Więcej informacji oraz formularz rejestracyjny dostępne są na stronie: http://wmzpn.pl/?p=9417

Warmińsko-Mazurski Związek Piłki Nożnej
al. Piłsudskiego 69A, 10-449 Olsztyn
tel. +48 89 533-70-40
fax +48 89 533-97-03
e-mail: sekretariat@wmzpn.pl

W Elblągu ruszył nabór do nowej szkoły sportowej

O Autorze
-

Możesz użyć tych tagów i atrybutów HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>